Zostań trenerem

Może to właśnie Ciebie szukamy!

Jeśli jesteś specjalistą w swojej dziedzinie, potrafisz zainteresować i zaangażować słuchaczy – napisz do nas! Być może to właśnie Ciebie szukamy

Kim jest trener?

Jest to osoba, która używając prezentacji, ćwiczeń, symulacji, scenek etc. stwarza uczestnikom szkolenia warunki do nauczenia się nowych umiejętności oraz zdobycia wiedzy. Podstawą są kompetencje związane z komunikacją, nawiązywaniem relacji i z przekazywaniem wiedzy, czyli prezentowaniem jej w jasny, logiczny sposób.

Jakich kompetencji potrzebuje trener w pracy?

Zaangażowanie

Kunszt i mistrzostwo pracy trenera polega na tym, aby odpowiednio pokierować swoimi słuchaczami, nadać ich procesom uczenia się odpowiedniego kierunku poprzez pełne poznanie, autentyczne zaangażowanie we współpracę, budowanie relacji i dbałość o drugiego człowieka.  Zaangażowanie jest niezwykle istotną cechą, ponieważ umożliwia szkoleniowcowi dopasowanie przebiegu i tematyki szkolenia pod kątem indywidualnych oczekiwań przedsiębiorcy, a także przeprowadzić szkolenia sprzedażowe w odpowiedni sposób.

AUTENTYCZNOŚĆ

Dobry trener musi być autentyczny, to cecha bez której żadna osoba ucząca innych nie osiągnie dobrych rezultatów. Bardzo ważna dla jakości szkolenia jest jego wiarygodność, rzetelność oraz budowanie kontaktu z uczestnikami już na samym początku. Nikt nie będzie chciał słuchać człowieka, który czyta z kartki lub podpiera się wyuczonymi, mało znaczącymi formułkami. To musi być osoba o charakterze przywódcy, która jasno, rzeczowo i ciekawie zaprezentuje swoje kompetencje.

WYTRWAŁOŚĆ

Żyjemy w czasach w których ludzie oczekują natychmiastowej gratyfikacji we wszystkim co robią. Tymczasem rezultaty osiągają ci, którzy są wytrwali i pracowici, którzy każdego dnia dają z siebie wszystko, a co najważniejsze, są bardzo cierpliwi. Dla wprawnego trenera wytrwałość to pasja i niezłomność w osiąganiu długofalowych celów. To odporność i ciężka praca, by urzeczywistnić plan, porwać ludzi i pomóc im wytrwać w dążeniu do celu. W końcu już Grecy mówili, że „cierpliwość jest kluczem do szczęścia”!

KREATYWNOŚĆ

Dobry szkoleniowiec jest zwolennikiem eksperymentowania, szukania nowych rozwiązań i tworzenia angażujących odbiorcę sytuacji. Kreatywne myślenie i tworzenie innowacji to zestaw umiejętności, które można rozwinąć poprzez praktykę. To także narzędzia twórczego myślenia, generowania i oceny pomysłów. Szkolenie nie powinno mieć charakteru wykładu. Najlepiej sprawdzają się panele, w których prowadzący może mieć bezpośredni kontakt ze słuchaczami, zadawać im pytania, prosić o odpowiedzi.

ZORGANIZOWANIE

Regularność w codziennych działaniach, również tych związanych z rozwojem osobistym, dokładność i przygotowanie do każdego treningu, a także przemyślana strategia powodują, że zyskujemy w oczach naszych podopiecznych. Przy tej cesze ważnym punktem jest też punktualność, bo trudno wyobrazić sobie poważnego traktowania szkoleniowca, który notorycznie spóźnia się na zajęcia. Dobry szkoleniowiec powinien być zawsze przygotowany do prowadzonego szkolenia – zarówno jeśli chodzi o wiedzę merytoryczną, jak i elementy praktyczne. Drugą kwestią jest ta związana z przygotowaniem materiałów dodatkowych, które są niezbędne na każdym kursie.

PASJA

Żeby zapalać innych samemu trzeba płonąć – to słowa jednego z najbardziej znanych polskich mówców motywacyjnych, Jacka Walkiewicza. Pasja to cecha, bez której w żadnym zawodzie nie osiągniemy realnego sukcesu. O ile finanse czy nasza pozycja mogą na koncie bankowym i w CV prezentować się dosyć przyzwoicie, o tyle jeżeli marzymy o prawdziwym spełnieniu, musimy żyć tym, co robimy na co dzień. 

Nasz adres:

ul. Kaliska 83/6
63-400 Ostrów Wielkopolski

Godziny pracy biura:

8:00 – 16.00 
Poniedziałek – Piątek

Skontaktuj się :

Telefon: +48 575-95-85-45
E-mail: biuro@agat-szkolenia.pl