Dofinansowania KFS 2025
Cel działania:
Krajowy Fundusz Szkoleniowy, w skrócie KFS
został utworzony ze środków Funduszu Pracy a jego celem jest wsparcie kształcenia ustawicznego pracodawców oraz pracowników poprzez dofinansowanie szkoleń pracowników i pracodawców w całej Polsce.
W 2025 roku KFS dysponuje kwotą niemalże 420 mln złotych. Oznacza to zwiększenie dostępności do dofinansowań na szkolenia pracowników. To doskonała okazja dla firm, aby zainwestować w rozwój swojej kadry.
Dystrybutorem środków z KFS są Powiatowe Urzędy Pracy (PUP). Aby starać się o uzyskanie dofinansowania należy złożyć wniosek we właściwym dla miejsca zarejestrowania działalności gospodarczej Powiatowym Urzędzie Pracy.
Wsparcie udzielane jest ze środków Funduszu Pracy w formie BEZZWRTONEJ DOTACJI.
Kto może skorzystać z KFS?
O dofinansowanie mogą ubiegać się prowadzące działalność na terenie Polski firmy (mikro, małe, średnie oraz duże przedsiębiorstwa, urzędy, fundacje zatrudniające pracowników na umowę o pracę oraz osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą i zatrudniające na umowę o pracę co najmniej jedną osobę (nie ma znaczenia na jaką część etatu).
Jaka kwota dofinansowania KFS?
- Pracodawca może otrzymać do 80% dofinansowania kosztów szkoleń i egzaminów, co oznacza, że pokrywa tylko 20% tych kosztów. Mikroprzedsiębiorstwa zatrudniające do 10 osób mogą uzyskać 100% dofinansowania.
- Maksymalna kwota, która jest możliwa do wykorzystania na jednego pracownika nie może przekroczyć 300% przeciętnego wynagrodzenia.
- Pracodawca może otrzymać do 80% dofinansowania kosztów szkoleń i egzaminów, co oznacza, że pokrywa tylko 20% tych kosztów. Mikroprzedsiębiorstwa zatrudniające do 10 osób mogą uzyskać 100% dofinansowania.
Priorytety KFS 2025
Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji w zawodach określonych jako deficytowe na danym terenie tj. w powiecie lub w województwie
Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji w związku z zastosowaniem w firmach nowych procesów, technologii i narzędzi pracy
Wsparcie kształcenia ustawicznego pracodawców i ich pracowników zgodnie z potrzebami szkoleniowymi, które pojawiły się na terenach dotkniętych przez powódź we wrześniu 2024 roku.
Poprawa zarządzania i komunikacji w firmie w oparciu o zasady przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi, rozwoju dialogu społecznego, partycypacji pracowniczej i wspierania integracji w miejscu pracy.
Promowanie i wspieranie zdrowia psychicznego oraz tworzenie przyjaznych środowisk pracy poprzez m.in. szkolenia z zakresu zarządzania wiekiem, radzenia sobie ze stresem, pozytywnej psychologii, dobrostanu psychicznego oraz budowania zdrowej i różnorodnej kultury organizacyjnej
Wsparcie cudzoziemców, w szczególności w zakresie zdobywania wiedzy na temat polskiego prawa i integracji tych osób na rynku pracy
Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji niezbędnych w sektorze usług zdrowotnych i opiekuńczych
Rozwój umiejętności cyfrowych
Wsparcie rozwoju umiejętności związanych z transformacją elektryczną
W ramach rezerwy KFS w 2025 r.
1. Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji osób po 50 roku życia
2. Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności
3. Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji osób z niskim wykształceniem
4. Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji w obszarach/branżach, które powiatowe urzędy pracy
określą na podstawie wybranych przez siebie dokumentów strategicznych, analiz czy planów rozwoju
jako istotne dla danego powiatu czy województwa
Jak uzyskać dofinansowanie
– krok po kroku
Bezpłatna konsultacja szkoleniowa
Wiedza, nowe umiejętności i kompetencje – Krajowy Fundusz Szkoleniowy – KFS jest instrumentem polityki rynku pracy wspierającym osoby pracujące w aktualizowaniu lub nabywaniu nowych kompetencji i pomagającym w dostosowaniu się do wymagań dynamicznie zmieniającej się gospodarki i zmian zachodzących na rynku pracy.
Zwiększenie potencjału kadrowego dzięki KFS – Celem utworzenia KFS jest również zapobieżenie utraty zatrudnienia przez osoby pracujące z powodu braku właściwych kompetencji, braku wiedzy zawodowej lub jej nieadekwatności. Inwestycja w kadry, zwiększenie potencjału kadrowego, to możliwość podniesienia pozycji rynkowej firmy oraz samych pracowników na rynku pracy.
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji
Zajmujemy się w pomocy w pozyskaniu wsparcia finansowego dla firm. Posiadamy specjalistów w zakresie pozyskiwania dotacji w różnorodnych dziedzinach!
Opiekujemy się Państwem przez cały proces wnioskowania – od bezpłatnej analizy spełnienia podstawowych parametrów programu, przygotowanie kompletnej dokumentacji, wsparcie podczas uzupełnień, aż do uzyskania dotacji i jej rozliczenia.
Nasz adres:
ul. Kaliska 83/6
63-400 Ostrów Wielkopolski
Godziny pracy biura:
8:00 – 16.00
Poniedziałek – Piątek
Skontaktuj się :
Telefon: +48 575-95-85-45
E-mail: biuro@agat-szkolenia.pl